Audyty sprzętu i oprogramowania - rzetelna informacja o Twojej firmie

Najlepszym sposobem na  zebranie rzetelnych informacji na temat zarządzania zasobami informatycznymi jest audyt informatyczny. Proces ten daje nam możliwość uzyskania pełnego obrazu informacji na temat posiadanych zasobów sprzętowych oraz o zainstalowanym oprogramowaniu. Otrzymane informacje chronią nas przed niepożądanymi skutkami ponieważ są na czas wykrywane i korygowane.

 

Wykonując audyt oprogramowania zyskujesz  pewność i bezpieczeństwo!

 

Gdy w przypadku kontroli zostanie odkryte Audyt informatycznynielegalne oprogramowanie, to Twoja firm poniesie tego konsekwencje może to być m.in. zajęcie komputerów, w niektórych firmach oznacza to zawieszenie działalności, gdyż zostaną pozbawione podstawowych narzędzi pracy. Dlatego nie zwlekaj i zrób audyt informatyczny. Będąc właścicielem firmy możesz nawet nie wiedzieć o fakcie posiadania nielegalnego oprogramowania. Do tego może przyczynić się Twój pracownik, ale to Twoja firma poniesie konsekwencje.

 

Wśród audytów możemy wyróżnić:

  • Audyt sprzętu
  • Audyt oprogramowania
  • Audyt legalności oprogramowania

 

 

W zależności od wielkości i charakteru firmy, audyt informatyczny może się różnić, jednak każdy z nich zawiera kilka podstawowych elementów:

 

  1. ZGROMADZENIE DANYCH - jest to przeprowadzenie skanowania wszystkich komputerów w firmie i zebranie danych o sprzęcie i oprogramowaniu zainstalowanym na komputerach
  2. ANALIZA DANYCH - zgromadzone dane zostają porównane ze stanem faktycznym zakupionych licencji w firmie.
  3. RAPORT - szczegółowo  przeprowadzony analiza daje nam obraz o stanie licencji i na podstawie tego zostaje stworzony raport, który pozwala poczynić kroki dotyczące nabycia brakujących licencji czy usunięcia niepotrzebnego oprogramowania.
  4. KORYGOWANIE BŁĘDÓW - Po zapoznaniu się z raportem można podjąć odpowiednie kroki naprawcze np. dotyczące braków w licencjach. Dzięki audytowi mamy pełną wiedzę, która wcześniej mogła być niekompletna, na temat posiadanego sprzętu i oprogramowania. Brak audytu może niekorzystnie wpłynąć na politykę przedsiębiorstwa, która dotyczy zakupów sprzętu i oprogramowania komputerowego, oraz na administrację tymi zasobami.
 
Usługi informatyczne - nasi klienci
Nasi klienci