Sieci komputerowe

Sprawna wymiana informacji to podstawa działania każdego przedsiębiorstwa. Sieć komputerowa występujecie niemal w każdym przedsiębiorstwie, jest to zespół sprzętu i okablowania mająca na celu stworzenie i zapewnienie w pełni funkcjonalny i niezakłócony dostęp do zasobów sieciowych.

 

Sieci komputerowe W wielu przypadkach infrastruktura sieciowa jest budowana bez wcześniejszego projektowania, co wpływa na jakość, bezpieczeństwo i przyszłość takiego rozwiązania.  Podczas projektowania infrastruktury sieciowej  uwzględniamy nie tylko uwarunkowania techniczne lokum oraz bieżące zapotrzebowanie na usługi sieciowe ale również przyszły rozwój firmy., dlatego projektując sieci komputerowe dobieramy odpowiednie rozwiązania  dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta (technologie, topologia sieci, urządzenia logiczne).  Projektując, a następnie wdrażając nasze usługi sieciowe  kładziemy nacisk przed wszystkim  na jej niezawodność,  skalowalności i odporność na ewentualne uszkodzenia. Oczywiście nie zapominając o estetyce wykonania.

 

 

W swojej ofercie mamy:


 1. Sieci komputerowe przewodowe - Projektowanie i  budowa infrastruktury sieciowej, konfiguracja serwerów i urządzeń sieciowych, wdrażanie serwisów sieciowych i zabezpieczeń.
 2. Sieci bezprzewodowe  - Bezprzewodowy dostęp do Internetu i sieci LAN (WiFi, hotspoty), konfiguracja uprzędzeń, sprawdzanie bezpieczeństwa działających już sieci bezprzewodowych
 3. Siec VPN (Wirtualna Sieć Prywatna ) -  zdalny dostęp do sieci firmowej z każdego miejsca na ziemi, dzięki czemu użytkownik może pracować tak jak by siedział fizycznie przy swoim komputerze w siedzibie firmy.

 

Podczas tworzenia sieci komputerowej możemy wyróżnić następujące etapy:

 

 • Analiza potrzeb klienta, analiza warunków technicznychSieci komputerowe
 • Opracowanie koncepcji wraz z założeniami
 • Projekt w pełni funkcjonalnej sieci komputerowej
 • Realizacja projektu (dobór i dostarczenie urządzeń)
 • Konfiguracja urządzeń sieciowych
 • Instalacja wymaganego oprogramowania
 • Przeprowadzenie testów sieci komputowej
 • Pomoc i wsparcie techniczne
 
Usługi informatyczne - nasi klienci
Nasi klienci